“Tarcza antykryzysowa” podpisana przez prezydenta, gdzie znaleźć treść ustawy?

“Tarcza antykryzysowa” podpisana przez prezydenta, gdzie znaleźć treść ustawy?

Wczoraj (31.03) prezydent podpisał specustawę określaną mianem “Tarczy antykryzysowej”. W praktyce oznacza to, że ustawa faktycznie zaczęła obowiązywać. Wokół samej ustawy było mnóstwo zawirowań, m.in. przez wzgląd na kilka jej projektów, wiele poprawek zgłoszonych przez senat, a także często bardzo sprzeczne informacje jakie płynęły z mediów. Często przekaz medialny nie odpowiadał temu jaka treść znajdowała się w przepisach. Również debaty sejmowe przybierały postać polityczną, a nie merytoryczną.

Od momentu publikacji ustawy analizuję dokładnie jej treść i w najbliższym czasie będę wracał ze szczegółami , jednocześnie jeżeli jesteś zainteresowany treścią samej ustawy i chcesz uniknąć pośredników w przekazywaniu informacji, możesz pobrać treść obowiązującej ustawy pod tym linkiem:

Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Jakub Szajdziński
Partner Zarządzający
ENSIS Kancelaria Prawna
Cioczek & Szajdziński Sp.j.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej, skontaktuj się ze mną: https://ensiskancelaria.com/jakub-szajdzinski/

Jeżeli chcesz pozostawać na bieżąco z nowymi przepisami zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *